Happy Paw

Happy Paw and My Graphics

Bár a kutya-macska barátság közmondásos, a kutya és a macska esküdt ellenségek. A számos példa bizonyítja az ellenkezőjét, Amikor kutyák és macskák békésen élnek együtt, egyesek szoros barátságban. Annál kétségbe ejtőbb egyes gazdák helyzete, akik kedvencei között látszólag feloldhatatlan viszály dúl.

Akkor az ideális feltételek adottak ahhoz, hogy barátság alakuljon ki kutya és macska között, ha a két állat együtt nő fel. Azok a kutyakölykök, amelyek már korán ismeretséget kötnek macskákkal, nem fogják zsákmánynak tekinteni őket. Ha felnőtt kutyánk van, és kiscica kerül a házba, általában nem lesznek gondok. Sokkal nehezebb a helyzet, ha egy kiskutyát olyan helyre visszük haza, ahol egy felnőtt macska él. Mivel a macskák közismerten akaratosak, egy felnőtt cica majd készen áll arra, hogy szükség  esetén megvédje a jogait az újonccal szemben. Ez persze egy macskás családhoz kerülő felnőtt kutyákra fokozottan érvényes, amelyek természetesen nem akarják alávetni magukat ennek a rangsornak, így aztán a kutya veszélyessé válhat. Magától értetődik, hogy a fajta-különbségekkel is számolnunk kell: egy fejlett vadászösztönű terrier Például várhatóan nehezebben jön ki macskákkal, mint az ölebek vagy pásztor-, és terelőkutyák.

A két állat első találkozásának mindenképpen nyugodt körülmények között kell zajlania. A pórázra vett kutyát óvatosan vezessük oda a macskához, fektessük le, és közben nyugtatóan beszéljünk mindkét állathoz. Ne ültessük le őket egymással szemben, ez agressziót és félelmet válthat ki belőlük.

Első időben soha ne hagyjuk őket felügyelet nélkül, még ha nyugodtan viselkednek is. Ha nyugtalanságot vagy félelmet veszünk észre bármelyik állaton, tereljük el figyelmét egy kis étellel. De csak másik helyiségben etessük meg, így még mindig érzik egymás szagát, és kellemes tapasztalathoz kötik. A szaghoz való hozzászokáshoz tegyünk mindkét állat kosarába valamit, amin érezni lehet a másik szagát.

A barátság tekinthetőmegpecsételtnek akkor, ha a kutya barátságosan csóválja a farkát, a macska pedig elkezdi a kutyához dörgölni a fejét, és a kutya lenyalja a macska szőrét.

Ha már olyan jól megértik egymást, hogy egy kosárban alszanak, még akkor is külön etessük őket, mivel különböznek a táplálkozási szokásaik. A kutya nagyon gyorsan eszik, a macska pedig viszonylag lassan? És nem is eszi meg az egész adagot egyszerre.

Az olyan betegségeket, parazitákat, amelyeket elkaphatnak egymástól, mindkét állatnál kezelni kell; ilyen Például a fülrüh, egy bőrrüh, egy szalagféreg, a szalmonella és a bolhásság. Viszont a macskanáthával a macska nem fertőzi meg a kutyát, és a macska sem kaphatja el a kutyától.


A kutyák és a macskák sok ezer éve az ember háziállatai. A macskákat már a régi egyiptomiak is használták patkányfogásra, emellett nagyon tisztelték is őket, a kutyákat pedig vadászatra, hadjáratokon és a birtokok őreiként alkalmazták. Az állatvilág e két képviselőjének együtt élése? Ezért hosszú hagyományokra tekinthet vissza.

Ez természetesen nem jelenti azt, hogy a köztük lévő viszony mindig felhőtlen. Gyakran láthatunk borzongató jeleneteket: macskák a finom kutyaorrba mélyesztik egy karmaikat, vagy éppen a kutyák fogukat csattogtatva üldözik a cicát. Természetesen előfordulnak ilyen esetek, de sohasem ok nélkül.

A Testbeszéd félreértésekhez vezet

A macskák és a kutyák különböző viselkedésmintákkal rendelkeznek. A testbeszédük Elter egymástól, és a hangadásuk is Kölcsönös meg nem értést eredményez. Míg a kutyák Például heves farok csóválással fejezik ki örömüket (vigyázat: a farok csóválás bármilyen más izgatott állapotot is kifejezhet!), A macskáknál a farok ide-oda mozgatása semmi jót nem jelent. A macskafélék a farok mozgatásával félelmüket vagy éppen egy közelgő támadást jeleznek. Azok a kutyák, amelyek nem szoktak hozzá a macskákhoz, egy macska? Farkcsóválását? közeledésre való felszólításként értelmezik. Ha követik Csalóka ösztönüket, könnyen előfordulhat, hogy először partnerük éles karmaival kötnek ismeretséget.

A macska a maga részéről a kutya farkcsóválását Szintén tökéletesen értelmezheti félre: számára fenyegető jel, és felkészül a kutya támadására. Akárhogy is történik, egy félreértés sem segíti elő a macska és a kutya közötti békés kommunikációt.

Hasonló helyzet egy másik, a két fajnál Eltérő gesztussal: egy mellső láb felemelésével. Míg a kutyák egy mancsuk felemelésével Játékra hívnak, a macskáknál ez azt jelenti? Vigyázat! Mindjárt robban. Egy macskákkal egy tapasztalatlan kutya macska felemelt mellső lábát barátságos jelnek tekinti, Ezért aztán csúnyán megjárhatja. A macskák pedig agresszióként értelmezik a kutya felemelt mancsát.

Ideális a közös Gyerekszoba

Ezek a gondok általában nem merülnek fel, ha egy kutya és egy macska együtt nő fel. Már a gyerekszobában megtanulják megérteni és tiszteletben tartani egymást. Ez jelenti a legjobb feltételeket a harmonikus együttéléshez., Bár a temperamentumos kutyakölyköt Gyakran vissza kell fogni, hogy ne kergesse egész nap a cicát, mert az nem biztos, hogy játéknak veszi a fogócskát.

Természetesen azért később is össze lehet hozni őket. Meglepő módon a tapasztalatok szerint általában könnyebb egy új kutyának beilleszkednie egy felnőtt macska otthonába, mint egy régi szobatigrist egy új, felnőtt macskával összeszoktatni a lakásban. Ha kölyökkutya kerül a házhoz, ügyelni kell rá, hogy a már a háztartásban élő macska ne nyomja el reménytelenül. Ha ez mégis megtörténik, előfordulhat, hogy később félénk, befelé forduló kutyánk lesz, vagy nehéz lesz az időközben macskagyűlölővé vált kutyát kordában tartani, Amint megpillant egy cicát.

Más a helyzet, ha a kutya volt az első állat a háznál. A viselkedése az új háziállattal szemben erősen függ a neveléstől. Egy megfelelően nevelt kutya feltétel nélkül elfogadja egy macskát a gazdája tulajdonaként, és a Legrövidebb nem Akarlak belül a háztartás tagjának tekinti. Ez azonban nem jelenti azt, hogy az idegen macskákkal szemben is csupa jóindulattal telve lép fel. Az is előfordulhat, hogy az ismeretlen cicákat nagy büszkeséggel tartja távol a kerttől, míg a mi macskánkkal a legnagyobb békességben él.

Nem minden kutya alkalmas rá

Természetesen olyan kutyák is vannak, amelyek Általánosan agresszívan és kontrollálhatatlanul viselkednek a macskákkal. Talán egy macska látványát fájdalmas tapasztalatokhoz kapcsolják, vagy egyszerűen nem bírnak egy vadászösztönükkel. Ezért a kutya minden macskatartónak beszerzése előtt alaposan meg kell fontolnia, milyen fajták jöhetnek szóba. Noha kétségtelenül minden fajtánál vannak olyan példányok is, amelyek kitűnően szocializálódtak macskákra, némelyik fajta macskabarátnak kevésbé számít, mint mások. A terriereknek és az agaraknak Például az a hírük, hogy nem egészen problémamentesek a macskák vonatkozásában.

Ha a macskatartó arra a nagyon is dicséretes elhatározásra jut, hogy az állatotthonból fogad be egy gazdátlan ebet előzőleg próbálja ki macskaszempontból is. Sétáltatás közben jól meg lehet vizsgálni a kutya reakcióit. Ha macskagyűlölőről van szó, egy macska megpillantásakor Egyértelmű jelét fogja ennek adni. Annyival tartozunk a macskánknak, hogy ne kényszerítsük egy problémás kutyával való együttélésre, amely pokollá tenné az életét.

 




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 1
Heti: 6
Havi: 14
Össz.: 7 928

Látogatottság növelés
Oldal: Kutya-macska-barátság
Happy Paw - © 2008 - 2024 - happy-paw.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »