Happy Paw

Happy Paw and My Graphics



Ivartalanítás
                                   
                             Az idősödő szuka kutyáknál gyakran jelentkezik  az
                                      ivarzás során a petefészek cisztás elváltozása.

Felborul a hormonális egyensúly, a fel nem repedt tüszők ösztrogén termelése és a már luteinisálodott tüszők progeszteron termelése következtében ideális környezet alakul ki a baktériumok méhen belüli elszaporodásának, és kialakul a gennyes méhgyulladásnak nevezett kórkép.
A méhszarvakat ilyenkor nagy mennyiségű csokibarna színű gennyes tartalom töltheti meg, mely zárt méhszáj esetén több liternyi mennyiséget is elérhet.  

Az állat életének megmentése érdekében a legtöbb esetben csak az azonnali ivartalanítás jön szóba. A műtét ebben az esetben azonban sokkal nagyobb kockázatot rejt magában, mintha kedvencünket fiatal korában egészségesen ivartalaníttattuk volna.

Hasonlóan az előbbi problámához ugyancsak hormonális alapon leggyakrabban ivaros szukákban alakul ki a hüvelydaganat is.

Ezek leggyakrabban jóindulatú elváltozások, azonban ha nem távolítják el időben akkor akár lúdtojásnyira is megnőhetnek és ekkor már akadályozzák a vizelet normális ürítését, előeshetnek és kifekélyesedhetnek, ahogy az alábbi képen is látható. A későbbi kiújulás megelőzése érdekében feltétlenül szükséges az állat ivartalanítása is!                                                

Gyakran felmerül a kérdés a tulajdonosok részéről, hogy nem lehetne-e megoldani az ivarzás és az esetleges nemkívánt vemhesülés problémáját fogamzásgátló gyógyszerekadásával. És nem is olcsóbb egy ivartalanításnál!

Nos, mivel ezek hormontartalmú készítmények igen sok mellékhatással bírnak és tartós vagy gyakori adásuk komoly problémák kialakulásához vezethet. Ezek közül a leggyakoribbak: a petefészek ciszta, gennyes méhgyulladásra, emlődaganatra, méhdaganatra való fokozott hajlam kialakulása.



 Néhány nagyon rossz kifogás    

    
#01. Túl drága!
Mihez képest? Az évi két vagy több alom etetéséhez és felneveléséhez? Ahhoz az elpazarolt időhöz, amit azzal töltünk, hogy gazdát  keresünk a kicsinyeknek? Az új gazdák keresését célzó hirdetések árához? Persze ezek a költségek csak akkor számítanak, ha lelkiismeretes emberként próbáljuk a kölyköket elhelyezni! Az ivartalanítás egy életre szól, ha nem fajtatsizta vagy tenyészállat akkor az ivartalanítás szükséges a nem kívánt szaporulatokkal mi lesz? Az utcán vagy a menhelyeken vagy es másik szaprítónál végzi!?! Ritka az amikor rendes gazdát találnak egy keveréknek, vagy egy törzskönyv nélküli kutyának ...

#02. Azt szeretném ha a gyerekek tanúi lennének a születés csodájának!
S mi a helyzet a macskák és kutyák ezreivel, amelyeket a születés csodájának megszemlélése után kidobnak az utcára, vagy azokkal, amelyek rövid, sanyarú életük végén, sintértelepen végzik, s ott a túlzsúfoltság miatt elaltatják őket? Szeretné ha ezt is látnák gyermekei? A születés csodájáról, pedig annyit, hogy Cirmi vagy Buksi inkább rejtett zugot keres, s ott hozza világra kölykeit, mert nem híve ugyanis a rivaldafénynek íly időben.

#03. Mindig sikerül számukra jó helyet találni!
Csak nem? Jó Önnek, mert olyan sok barátja és ismerőse van, akiknél legalább egy tucat kisjószágot is el tud helyezni. Viszont a piacon, az utcán, állatvásáron papírdobozból "kimért" kölykök nem biztos, hogy valóban jó helyre kerülnek. S mi a biztosíték arra, hogy 6-8 hónap múltán az elajándékozott állat utódait nem kínálják ugyanígy papírdobozból bárkinek, csak vigye? Ha ez bekövetkezik, az is az Ön lelkén szárad.

#04. Túl fiatalok az ivartalanításhoz!
A kutyák 6-10 hónapos kor között már átesnek az első tüzelésen és ezután már őket is ivartalaníttathatjuk. Legjobb ha nem vár, hanem kezébe veszi a kutya családtervezési gondjait. S főképpen ne várjon az első alom megszületéséig, mert erre semmiféle szüksége nincs az állatnak!!

#05. Meg fog hízni és ellustul!
Ha ez igaz, akkor az ellenkezője  is, tehát az állat a sorozatos ellésektől lesz friss és egészséges. Az ivartalanított kedvenc csak akkor hízik el, ha Ön hagyja. A hízás és ellustulás oka, kutyáknál és macskáknál éppen úgy, mint embereknél, a szükségesnél több kalória bevitel és a kevés mozgás. A nőstény vagy szuka keresésben kilómétereket loholó kandúr vagy kan, és a kölykeit szoptató anya állat szervezete nyílván több kalóriát fogyaszt, mint azé az állaté amely ideje nagy részében a meleg szobában heverészik. Fogja vissza az eleség mennyiségét, játszon időnként kedvencével (ez Önnek is jót tesz) akkor nem lesz oka elhízni.






<< 7 éves ivartalanított szuka, kövér
lenne és ellustult?!?

#06. Van helyünk és nagyon szeretjük az állatokat.
Ha igazán szereti macskáját vagy kutyáját, ivartalanítassa. Ha van helye továbbiak tartására, fogadjon örökbe gazdátlan állatot ne maga állítsa elő őket!!S ne feledje az utódok is hamarosan szaporodni fognak. Egy nősténytől 7 év alatt származó utódok, ha valamennyien tovább szaporodnak nem kevesebb, mint  420 EZER kölyöknek adhatnak életet. Ennyi helye mégsem lehet. Arról nem szólva, hogy a macskák általában éppen a macskák társaságát kedvelik a legkevésbé. Tapasztalat, hogy két macska általában jól kijön egymással de a harmadik már nehezen a negyedik még nehezebben s ennél több pedig jószerével alig viseli el a macska sűrűséget. Gyakoriak a verekedések, civakodások. Természetesen ivartalanított állatok esetében ez a probléma sem áll fenn! Ha Ön szereti az állatot, akkor annak egészségi és lelki igényeit is figyelembe veszi.
     






<< Éhezésre, esélytelenségre születve

#07.Soha nem tévesztem szem elől, nem tud bepárzani!
Ilyen éber ember nincs! A tüzelő kutyamegleli a módját, hogy kiszökjön s párt keressen magának. Ha pedig nem ő megy ki a kertből majd bejönnek a lovagjai.







<< Nincs lehetetlen a számukra

#08. Az állatnak szüksége van egy alomra, hogy lenyugodjon!
Ennek az ostoba tévhitnek egyszer és mindenkorra véget kell vetni. Hölgyeim Önök " lenyugodtak" miután gyermekük született? Semmiféle orvosi bizonyíték nem szól amellett, hogy a kölykezés, akár egyszeri akár többszöri, hasznos az állatnak. Sőt! Ez az elmélet legalább olyan ostoba, mint az a hit, hogy az ivartalanított kutyából nem lehet házörző. A nemi hormonok csupán a fajfenntartásra ösztönzik az állatot, a fajtára jellemző magatartásformák az ivartalanítás hatására nem változnak meg. A kutya kutya, a macska macska marad. Csak legfeljebb "lenyugszik" az ivartalanítástól.



<< Hát ő kis híján végleg lenyugodott ettől az alomtól! Teste minden erejét a kölykeinek adta. Mennyivel nyugodtabb lenne az élete ha ivartalanították volna időben.

#09. Meg akartam csináltatni a műtétet, de...
Ne várjon, MOST végeztesse el! Hibát mindenki véthet, elég baj, hogy Cirminek ott vannak a kölykei. Helyezze el őket, vigye Cirmit állatorvoshoz és beszélje rá az új tulajdonosokat, hogy ne kövessék el azt a hibát, amit Ön. Az ivartalanított macska és kutya boldog kiegyensúlyozott állat. Hosszabb életre számíthat, mint a műtéten át nem esett fajtársai. Ha tudná, megköszönné Önnek, hogy jót tett vele.



 Flyball

                                    A flyball lényege hogy két négy-négy kutyából álló csapat
                                    15-16 méter hosszú egymással párhuzamos pályán verse-
nyez egymással. A kutyáknak váltva kell leküzdeni 4 akadály aztán megszerezni a flyball gépből a labdát majd vissza kell menniük a kiinduló pontra az akadályokon át. A másik kutya akkor indulhat ha a másik elérte a startot, célvonalt. Az a csapat győz melynek kutyái a legrövidebb idő alatt és a legkevesebb hibával teljesítette a feladatot. A versenyek általában páros futamokban vagy körmérkőzésben zajlanak. Az ugró akadályok magassága a 4 tagú csapat legkisebb kutyájának marmagasságához van igazítják. Az akadály magassága minimum 20cm maximum


    Agility                              
           
                                   Az agility talán a legkedveltebb kutyás sport. Ebben a
                                   sportban a kutyának különböző akadályokat kell leküzdenie a gazdi irányításával. Nagyon sokféle akadály van: magasugró akadályok, viadukt vagy fal, karika, távolugró, asztal, palló, szlalom, hinta, palánk, kukac, zsák. Ezen a versenyen bárki indulhat és bármilyen fajtával (nem szükséges törzskönyv, a keverék is ugyanolyan jól teljesíthet mint egy törzskönyves). Az a kutya nyer aki a legrövidebb idő alatt, legkevesebb hibával teljesít. Több osztály illetve csoport van: Méreti csoportok: Mini 35 cm-nél kisebb marmagasságú, Midi: 35 cm és 42,99 cm marmagasság közötti kutya, Maxi: 43 cm-nél nagyobb marmagasságú



















                                  





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 2
Heti: 9
Havi: 17
Össz.: 7 931

Látogatottság növelés
Oldal: Kutya
Happy Paw - © 2008 - 2024 - happy-paw.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »